05.06.2020

Профілактичне лікування пролежнів

Що таке пролежень?

Пролежень – це стан шкіри, який розвивається під впливом наступних факторів:

піт
сеча
виділення з рани

Що спричиняє розвиток пролежнів?

Місця, на яких пролежні виникають найчастіше:

5 стадій пролежнів

Пролежні розділяються на стадії – є 5 послідовних стадій їх розвитку:

Стадія I – почервоніння,  яке зникає після припинення тиску; шкіра не пошкоджена.

Стадія II – почервоніння, яке не зникає після припинення тиску; поверхня набрякає; є ерозія шкіри; болюче пошкодження епідермісу.

Стадія III – глибоке пошкодження шкіри, яке сягає дермісу (глибокі структури шкіри); видиме, набрякле; дно рани може бути покрите тканиною, що розпадається (жовта маса) або червоною грануляцією.

Стадія IV – Пошкодження сягає вниз до кістки, присутній некроз шкіри; є відмерлі тканини, дно рани може бути вкрите чорною некротичною тканиною.

Стадія V – це найважча стадія – некроз сягнув м’язів, це може призвести до сепсису.

Профілактичне лікування пролежнів

Здорові люди, які можуть контролювати свої м’язи, і можуть відреагувати на дискомфорт, спричинений тиском, ніколи не мають пролежнів. А розвиток пролежнів у людей з обмеженою мобільністю може бути значно зменшений, якщо виконувати правила їх профілактичного лікування.

Не ігноруйте симптоми

Почервоніння шкіри, яке не минає після усунення тиску, пухирі, які виникли на ділянці, що знаходиться під тиском, пошкоджений епідерміс – ці симптоми мусять насторожити опікуна. Постійний огляд шкіри – це надзвичайно важливий елемент профілактики пролежнів.

Спробуйте усунути фактори ризику
Використовуйте спеціальне обладнання для профілактики пролежнів
Намагайтеся максимально активувати свого підопічного
Доглядайте за шкірою
Забезпечте здорову дієту Вашому підопічному

Якщо почали розвиватися пролежні, необхідно негайно проконсультуватися з лікарем, що спланувати лікування. Лікування пролежнів є тривалим. Це важкий процес, однак якщо Ви будете слідувати порадам лікаря, то зможете подолати їх.

Пам’ятайте: чим швидше Ви почнете діяти правильно, тим швидшим і ефективнішим буде лікування. Пам’ятайте, що легше попередити, чим лікувати.

Ви можете знайти більше інформації про правильний догляд за шкірою тут. Ознайомтеся з практичними порадами для опікунів, які доглядають за близькою людиною.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Поради для вихователів

Поради для вихователів

Чим старшою є дитина, тим більше її непокоїть те, що її фізіологічні функції працюють не так, як повинні були б. Незалежно від того, чи трапляються епізоди нетримання вночі, чи вони мають місце і вдень, батьки відіграють у цій ситуації важливу роль.

Більше
Практичні поради для опікунів

Практичні поради для опікунів

Нижче ми перерахували кілька важливих порад , які, сподіваємося, допоможуть Вам здійснювати щоденний догляд.

Більше

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПРОДУКЦІЮ SENI

Широкий вибір поглинаючих виробів для осіб, що потребують надійного захисту.

Дивитися продукцію

Оберіть продукт

Правильно підібраний продукт означає комфорт пацієнта та менший ризик виникнення пролежнів, і водночас менше роботи для опікуна. Оберіть продукт із нашою допомогою.

Оберіть продукт

Оберіть розмір

Дуже важливо підібрати продукт правильно. Від цього залежить комфорт особи, яка його використовуватиме. Для цього ми створили інструмент, який називається 'Діагностика'

Оберіть розмір