05.06.2020

Андропауза

Це час коли у житті чоловіка відбувається багато змін. Тіло поступово стає схильним до повноти, трапляються розлади апетиту, різкі зміни настрою, проблеми зі сном та ін. Якщо це має місце, то це андропауза – чоловічий аналог того, що у жінок називається менопаузою.

Що таке андропауза?

Андропауза, яка також відома як віропауза, чоловічий клімакс чи чоловіча менопауза, це поступовий процес, який триває протягом багатьох років. Він не впливає негативно на всіх чоловіків, але кількість чоловіків, на яких вона впливає, зростає разом із їхнім віком.

Вона починається у різному віці (у 40-55 років), і проходить по різному залежно від багатьох факторів. Вона пов’язана із дефіцитом андрогенів, особливо із зниженням вироблення тестостерону, коли тестостерон відповідає за багато метаболічних процесів у чоловічому тілі. Чоловік не отримує чіткого сигналу, що у нього починається андропауза. Немає чіткої ознаки, який свідчить про її початок, а отже багато чоловіків ігнорують їх загальне погіршення самопочуття та багато розладів, пов’язаних із цією фазою.

Найпоширеніші симптоми андропаузи:

З’являться чи ні ці симптоми андропаузи і чи буде їх переживати конкретний чоловік, залежить від багатьох факторів. Генетична схильність є головним фактором, однак спосіб життя, дієта та фізична активність також можуть відігравати значну роль.

Під час діагностики андропаузи береться до уваги багато факторів. Переважно це біологічний та психофізичний стан, так само як і гормональний баланс. Початкова діагностика проводиться на базі опитника Морлея (також відомого як опитник „ADAM” – Androgen Deficiency in the Aging Male – дефіцит андрогенів у літніх чоловіків) – андропаузу підозрюють, якщо відповіді на три або більше питань є позитивними.

Так само, як і у жінок менопауза означає втрату репродуктивних функцій, андропауза спричиняє лише їх погіршення. Всі присутні симптоми можуть значно знизити якість життя людини. Ось чому краще звернутися до лікаря, щоб провести діагностику і віднайти адекватне лікування, яке допоможе успішно зменшити симптоми старіння.

Як Вам полегшити свій стан?

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Причини НС у чоловіків

Причини НС у чоловіків

Оскільки є багато факторів, від яких залежить правильне функціонування сечовивідної системи, дисфункція одного з елементів може вплинути на функціонування інших.

Більше
Проблеми з простатою

Проблеми з простатою

Найпоширеніша причина нетримання сечі у чоловіків це збільшення простати – а саме збільшення передміхурової залози.

Більше

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПРОДУКЦІЮ SENI

Широкий вибір поглинаючих виробів для осіб, що потребують надійного захисту.

Дивитися продукцію

Оберіть продукт

Правильно підібраний продукт означає комфорт пацієнта та менший ризик виникнення пролежнів, і водночас менше роботи для опікуна. Оберіть продукт із нашою допомогою.

Оберіть продукт

Оберіть розмір

Дуже важливо підібрати продукт правильно. Від цього залежить комфорт особи, яка його використовуватиме. Для цього ми створили інструмент, який називається 'Діагностика'

Оберіть розмір