Коли Ваша близька людина – Ваша дитина, хтось із батьків або інший родич – захворіває, у житті людей, які залучені у догляд за цією особою, відбувається багато змін. Необхідність доглядати за цією людиною забирає багато енергії, вимагає психічної і фізичної сили, і це часто тягар для сімейного бюджету.
Цетром уваги є близька людина, чий стан часто з часом погіршується, і його чи її реабілітація може давати позитивні результати насправді повільно. Очевидно, що людина страждає і переживає фізичний біль, безпорадність, постає перед емоційними дилемами і обізнана про свій стан. Необхідно пам’ятати, що ситуація також впливає і на людей, які беруть участь у догляді.
Для того, щоб віднайти в собі сили підтримувати позитивне ставлення до догляду за близькою людиною, надзвичайно важливо не забувати про себе. На противагу стану Вашого родича, Ви мусите лишатися здоровими і сильними як фізично, так і психічно. Інакше Ви опинитеся в ситуації, коли Вам бракує мотивації, Ви починаєте вірити в те, що лікування є марним, зростає втома та неспроможність справитися з емоціями Вашого родича, і це дає Вам відчуття, що догляд за ним - це неможливе і нестерпне завдання.
Як впоратися із своїми почуттями і як віднайти позитивні аспекти у догляді за близькою людиною? – Ви можете отримати інформацію у розділі Здорові емоції. Тут Ви знайдете пораду, як краще організувати догляд за Вашим родичем.