Існує багато міфів навколо інконтиненції, оскільки інконтиненція є темою, на яку більшість людей говорить неохоче. Невизначеність та запитання, які люди з інконтиненцією можуть мати, лишаються без відповідей і без професійної поради. Обмежені знання та активна уява призводять до багатьох висновків, які часто виявляються хибними. Перевірте, чи знаєте Ви, які із нижченаведених тверджень відповідає дійсності, а які ні – правильна відповідь з’явиться, коли Ви натиснете на конкретне твердження.
Популярне уявлення, що лише літні люди страждають від нетримання сечі, найвірогідніше походить від того факту, що ця хвороба асоціюється із старінням організму. Насправді багато людей старшого віку борються з цією проблемою, однак вона трапляється і в молодих людей. Інконтиненція супроводжує багато медичних станів, від яких люди страждають, незалежно від їх віку або статі. Навіть проста застуда може спричинити епізоди нетримання сечі.
Інконтиненція не є хворобою сама по собі, але вона супроводжує багато медичних станів. Часом трапляється так, що нетримання сечі є одним із симптомів хвороби, і пропадає після того, як цю хворобу вилікують. Часом вона спричинена тимчасовими змінами в організмі (напр. вагітність чи застуда). Про інконтиненцію говорять як про захворювання, так само люди говорять про можливе лікування. Часто людина, яка приходить до лікаря із цією проблемою, дуже дивується, що терапія полягає не лише в лікуванні інконтиненції. Лікар намагається встановити, звідки походить цей стан, який привів до інконтиненції. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає інконтиненцію як соціальну хворобу, напр., як хронічну хворобу, яка швидко поширюється у суспільстві і ускладнює людям щоденне життя. Подивіться, якими є фактори ризику появи сечової інконтиненції.
Згідно із статистикою, у жінок сечова інконтиненція трапляється частіше (особливо легка інконтиненція). Це відбувається через анатомічні відмінності між чоловіками та жінками. Можна підсумувати, що кожна четверта жінка і кожний восьмий чоловік стикаються з інконтиненцією на різних етапах свого життя. Щоб взнати більше про сечову інконтиненцію у жінок перейдіть до Жіночої території, і відвідайте Чоловічу зону, щоб взнати про інконтиненцію у чоловіків.
Насправді те, наскільки легко надягається поглинаючий виріб, залежить від його типу. Також на це впливає уміння і досвід людини, яка його надягає. Урологічні прокладки або одноразові поглинаючі трусики надіти дійсно легко. Інші вироби вимагають більше уваги, щоб надіти їх правильно. Для того, щоб запобігти протіканням і забезпечити комфорт користувача необхідно пам’ятати правила коректного надягання підгузника. Використання спеціальних способів фіксації поглинаючих виробів на тілі зробить цю справу легкою. Натисніть тут, щоб почабити способи фіксації поглинаючих виробів на тілі.
Багато людей дивуються тому, як функціонує їх тіло і на що схожі їх внутрішні органи. Якщо запитувати людей про місткість сечового міхура, то відповіді часто є далекими від правди. Часом люди з інконтиненцією шукають підгузники із дуже високим ступенем поглинання, думаючи, що їх сечовий міхур може вмістити кілька літрів сечі. Ви можете провести невеликий експеримент для того, щоб переконатися, що це практично неможливо. ЕКСПЕРИМЕНТ: візьміть пластиковий пакет і наповніть його трьома літрами води – наскільки великим стане цей пакет? Чи може сечовий міхур людини бути настільки великим? Звичайно ж, ні.
Люди з інконтиненцією часто випадають із соціального життя, не подорожують, або і взагалі залишаються вдома весь час і бояться вийти назовні, оскільки соромляться такого свого стану. Також вони бояться не встигнути вчасно дістатися туалету, або що вони не зможуть його знайти на новій для себе території, і це призведе до некомфортної ситуації. Наявність інконтиненції абсолютно не означає, що така людина не може радіти життю. Ми надихаємо людей із сечовою інконтиненцією жити активним життям, займатися цікавими речами, включно із подорожами. Існують урологічні прокладки в індивідуальній упаковці, а отже легко покласти кілька штук таких у сумочку чи ручний багаж. Різноманіття доступних поглинаючих виробів дає можливість радіти життю, подорожувати і соціалізуватися, не боячись неприємних епізодів протікання. Перегляньте пропозицію поглинаючих виробів Seni, які допоможуть Вам проводити час, активно незважаючи на сечову інконтиненцію.
Тренуючи м’язи тазового дна і регулярно роблячи вправи Кегеля можна покращити контроль над сечовим міхуром. Такі вправи вчать, як використовувати м’язи навколо уретри більш свідомо – ці м’язи піддаються вольовому контролю, що надзвичайно важливо «в непередбачених випадках» – наприклад, під час сміху, чхання або кашляння. Інша перевага таких вправ, що вони можуть допомогти підтягнути м’язи тазового дна, підтримати ті з них, які контролюють систему закривання уретри. Це має велике значення для людей з стресовою інконтиненцією. Ви можете почати тренуватися у будь-якому віці – ці вправи можуть також виконувати люди із обмеженою мобільністю. Вони приносять результат вже за кілька тижнів. Натисніть тут щоб дізнатися, як виконувати вправи Кегеля.
В наш час нормою є підтримування чистоти шкіри. На ринку доступно багато спеціальних засобів догляду за шкірою – їх використання зробить дотримання гігієни і догляд за Вашою шкірою легшим та ефективнішим. Маючи інконтиненцію, дійсно важливо переконатися, що шкіра навколо інтимних місць є сухою і на ній немає подразнень. Більше того, треба бути впевненим у свіжості та відсутності неприємного запаху. Це можливо при використанні сучасних засобів догляду за шкірою, наприклад, засобів із лінійки Seni Care. Завдяки правильному застосуванню цих засобів цілком можливо підтримувати гігієну для людини, яка має інконтиненцію.
Нетримання сечі є природним для дітей, однак воно мусить пройти з віком. Нетримання сечі, особливо нічне, не є чимось, через що треба переживати, якщо дитині менше 5 років, однак воно не повинно ігноруватися. Інконтиненція у деяких дітей не проходить – і це пов’язано із різними дисфункціями. Найчастіше має місце нічне нетримання, однак у деяких дітей такі епізоди траплятися місце і вдень. Це може бути викликане затримкою у розвитку нервової системи або ослабленими м’язами. Якщо у дитини трапляється нетримання сечі, важливо забезпечити її відповідними засобами захисту, напр., надати поглинаючі вироби – дитячі підгузники або ж дорослі підгузники найменшого розміру. Дуже важливо забезпечити психічний комфорт дитині – діти, які обмочуються, часто почуваються некомфортно через це, їм важко впоратися із своєю ніяковістю і вони бояться реакцій оточуючих. Важливо пам’ятати, що дитина не винна в тому, що вона обмочується, так що важливо не дати їй почуватися через це винною – краще пояснити дитині природу проблеми і продемонструвати підтримку. Більше про дитячу інконтиненцію у Дитячій зоні.
Вагітність є справжнім тягарем для жіночого організму. Гормональні зміни і зростаюча плацента впливають на функціонування сечової системи, через що може виникнути інконтиненція. Після пологів м’язи тазового дна ослаблені і не функціонують правильно, так що в цей час епізоди нетримання сечі можуть ще мати місце. Післяпологовий період як правило займає 6-8 тижнів, протягом яких організм має повернутися до свого нормального стану. Коли тіло приходить у форму, негаразди зі здоров’ям, пов’язані із вагітністю, включно з сечовою інконтиненцією, починають проходити. Виконання вправ Кегеля прискорить процес відновлення. Взнайте, як роботи вправи Кегеля тут.
Це правда, що лежачий хворий, який має інконтиненцію, є схильним до появи опрілостей і пролежнів, але цього можна уникнути. Постійний вплив на шкіру тиску, високої температури та постійної вологості збільшує шанси їх виникнення. Правильний догляд, часта зміна положення тіла і використання повітропроникних поглинаючих виробів допомагає уникнути неприємних проблем зі шкірою. Для того, щоб утримувати шкіру людини, прикутої до ліжка, у хорошому стані, треба здійснювати профілактичне лікування і докласти до цього деяких зусиль, однак це є можливим. Взнати більше про профілактичне лікування пролежнів тут.