Проблеми з простатою

Найпоширеніша причина нетримання сечі у чоловіків це збільшення простати – а саме збільшення передміхурової залози. Збільшення простати – це природне явище, пов’язане із старінням. Це причина багатьох неприємних захворювань сечової системи. Якщо Ви чоловік, якому минуло 45 років і у Вас трапляється нетримання сечі, простата може причиною цього. Однак донедавна проблеми з простатою рідко звучали в цьому контексті. Мало хто говорив або знав про ці проблеми, і мало хто описував ситуацію з цієї точки зору. Коли середня очікувана тривалість життя чоловіків не досягала 50 років, проблема практично не існувала. В той час, як розвивалася медична наука, тривалість життя ставала довшою. Чоловіки більше почали стежити за своїм тілом, і збільшення простати очолило список проблем із здоров’ям, про які старші чоловіки повинні знати.

Хто має опікуватися цією проблемою?

Збільшення передміхурової залози непокоїть практично всіх чоловіків, однак лише деякі з них переживають симптоми цього захворювання. Кожен чоловік після 45 років повинен перевірити своє здоров’я і відвідувати лікаря хоча б раз на рік.

Якщо Ви маєте певні проблеми із сечогенітальною системою, необхідно відвідати уролога. Пам’ятайте, що рання діагностика збільшення простати може зберегти Вам життя. Недбалість у цьому питанні може призвести до раку простати.

У чому суть проблеми?

За розміром нормальні переміхурові залози нагадують плоди каштану, вони не пошкоджуються при стисненні, пружні і мають гладку поверхню. Коли залози збільшуються, кількість їх клітин зростає, що тисне на уретру і звужує її отвір. Проблеми із сечовиділенням спричинені цим процесом звуження.

Так зване порушення сечовиділення не дає можливості повністю звільнити сечовий міхур, і починаються патологічні зміни структури стінок міхура. Сеча, яка залишається в міхурі, сприяє розвитку інфекцій сечової системи або сечових каменів. Це може також призводити до ослаблення м’язів сечового міхура, що призводить у свою чергу до постійного нетримання сечі.

Найбільш поширені симптоми збільшення простати:

ПРИМІТКА – ці симптоми можуть свідчити про наявність інших захворювань – проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у Вас присутні деякі з них.

Діагностика

Діагностика передміхурової залози проводиться відповідно до стандартів, встановлених міжнародним комітетом, який діє під патронатом Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ).

Обстеження має включати в себе:

Лікування

Лікування залежить від розміру збільшення простати:
  1. Чоловікам, у яких було діагностоване несуттєве збільшення простати, але відсутні інші симптоми хвороби, радять «спостерігати і чекати». Цей термін означає більшою мірою профілактичне лікування, яке поєднується з оглядом стану залоз. Необхідно раз на рік проходити обстеження, змінити дієту та виконувати поради лікаря.
  2. Якщо несуттєве збільшення простати спричиняє проблеми з сечовою системою, слід звернутися до медикаментозного лікування. Ця терапія є особливо ефективною на початкових стадіях хвороби, коли розлади є відносно малими. Лікар має пояснити пацієнту деталі такого лікування.
  3. Хірургія рекомендована у близько 10% випадків збільшення простати. Хірургія включає в себе видалення перешкоди, яка є причиною збільшення залози.

Треба пам’ятати: незначне збільшення простати – це не жарт, якщо проблему ігнорувати, то вона стане помітною, відмова від лікування може призвести до розвитку раку простати.

Чим можна допомогти?

  1. Якщо Вам більше 45 років – відвідайте свого лікаря и пройдіть обстеження – якщо Вам скажуть, що все ОК, це чудово, проте якщо Вам необхідне лікування, тоді у Вас є можливість короткої та ефективної терапії.
  2. Якщо Ви помітили ознаки незначного збільшення простати, не відкладайте візит до лікаря. Пам’ятайте, що чим раніше хвороба буде діагностована, тим легше і швидше можна буде подолати її.
  3. Якщо Вас турбує сечова інконтиненція забезпечте свій комфорт і надійний захист білизни, використовуючи спеціальні урологічні прокладки Seni Man.