Поради для вихователів
Чим старшою є дитина, тим більше її непокоїть те, що її фізіологічні функції працюють не так, як повинні були б. Незалежно від того, чи трапляються епізоди нетримання вночі, чи вони мають місце і вдень, батьки відіграють у цій ситуації важливу роль. Вони можуть зробити все можливе, щоб допомогти дитині не бути ізольованою від свого оточення через це, і можуть звільнити дитину від почуття провини.
Атмосфера, створена батьками і оточенням дитини стосовно цієї теми матиме вплив на все майбутнє дитини.
У дітей, які обмочуються, можна спостерігати наступне:
- низька самоповага
- презирство до тіла
- страх, що хтось взнає про цю таємницю
- страх відторгнення та приниження
- брак самоприйняття
- труднощі з навчанням
- тривожність, невроз
- замкнутість або агресивність
- уникання контакту з ровесниками
- небажання виходити в люди.
В першу чергу необхідно задовольнити потребу дитини в підтримці та прийнятті, також важливо розуміти ситуацію, в якій опинилася дитина.
Чим Ви можете допомогти?
Вдома
- Зберігайте спокій та надавайте підтримку – дитина може відчувати настрій дорослих і часто переймає емоції, і хороші, і погані.
- Не давайте своїй дитині відчувати себе винною – вона не обмочується спеціально, або для того щоб розізлити Вас.
- Ніколи не глузуйте зі своєї дитини і не використовуйте цю ситуацію проти дитини – ви принижуєте цим свою дитину і демонструєте її безпорадність.
- Будьте щирими – поясніть, що Ви розумієте почуття дитини і що ця ситуація важка і для Вас також, але Ви можете разом пройти крізь це.
- Мисліть позитивно і допоможіть своїй дитині зробити те ж саме – це насправді важлива умова мотиваційного лікування.
- Переконайтеся, що дитина п’є достатньо рідини – обмеження пиття не покращить стан дитини, а може призвести до погіршення здоров’я.
- Нагадуйте дитині про необхідність спорожнити міхур, переконайтеся, що вона сходила в туалет перед тим, як лягти спати.
- Хваліть свою дитину за кожен день і ніч, коли у неї вийде залишитися сухою.
- Не карайте свою дитину, якщо вона намочить ліжко. Майте запасний комплект постільної білизни і піжаму під рукою на випадок, якщо це трапиться.
- Захистіть ліжко від намокання – придбайте спеціальні бар’єрні матеріали або гігієнічні пелюшки для ліжка.
- Забезпечте свою дитину поглинаючими виробами – це дасть змогу їй почуватися комфортно і безпечно.
За межами дому
- Якщо Ви берете свою дитину до лікаря, переконайтеся, що вона знає, як відбуватиметься прийом, на які запитання треба буде відповідати, і яка мета цього візиту. Поясніть, що дитина не повинна соромитися лікаря, який знаходиться тут лише для того, щоб покращити його ситуацію.
- Спонукайте Вашу дитину гратися з однолітками. Зробіть так,щоб дитина почувалася безпечно завдяки використанню поглинаючих трусиків, таких як Seni Active.
- Якщо дитина трохи старша, краще буде показати картинку сечової системи і пояснити, як вона працює. Попросіть про допомогу лікаря чи медсестру – дитина буде насправді вдячна за Ваші зусилля пояснити, що не так відбувається з її тілом.
- Якщо Ваша дитина ходить до школи, переконайтеся, що вчитель знає про проблему, а отже завжди є поруч дорослий, який може надати їй підтримку.
- Покладіть запасну пару поглинаючих трусиків у шкільну сумки дитині. Краще запакувати їх у надійну обгортку, яка не викличе підозри у ровесників.
- Не відмовляйтесь від можливості відправити свою дитину у літній табір чи у подорож. Спонукайте її брати участь у таких заходах і дайте знати, що Ви вірите, що вона може впоратися із ситуацією. Забезпечте дитину поглинаючими виробами і повідомте вихователям про проблему, так щоб він чи вона змогли підтримати дитину, коли вона цього потребуватиме.