Менопауза

Що таке менопауза?

Менопауза (клімакс, зміна життя) це природне явище, яке відбувається з кожною жінкою. Її ключова ознака – закінчення менструацій, спричинене ослабленням гормональної функції яєчників. Про менопауза можна говорити, коли жінка на п’ятому десятку життя не має менструацій протягом 6 місяців підряд.

Менопауза як правило відбувається, коли жінка наближується до віку 50 років, але розлади, пов’язані з менопаузою, тривають протягом кількох років перед тим.

Що таке процес менопаузи?

Ознаки менопаузи головним чином пов’язані із зниженням концентрації естрадіолу – гормону, який є одним з естрогенів. У жіночому організмі відбувається перехід від регулярної менструації до зниженого вироблення гормонів.

Пристосування до гормональних змін може відбуватися по-різному у кожної жінки. Симптоми менопаузи можуть бути присутніми навіть протягом кількох років перед завершальним періодом. Деякі із симптомів, які нижче вказані, не зустрічаються у деяких жінок – це дуже індивідуально. Ось чому лікування має встановлюватися індивідуально для кожної жінки.

Симптоми менопаузи:

Пам’ятайте, що менопауза – це не хвороба, а природний біологічний процес. Менопауза не є чимось, що треба лікувати – лікування стосується лише її неприємних симптомів і допомагає відновити гормональний баланс, порушений клімаксом. Лікар може порадити гормональну замісну терапію, однак не кожна жінка може її використовувати.

Чим Ви можете допомогти собі пережити менопаузу?