05.06.2020
Менопауза
Що таке менопауза?
Менопауза (клімакс, зміна життя) це природне явище, яке відбувається з кожною жінкою. Її ключова ознака – закінчення менструацій, спричинене ослабленням гормональної функції яєчників. Про менопауза можна говорити, коли жінка на п’ятому десятку життя не має менструацій протягом 6 місяців підряд.
Менопауза як правило відбувається, коли жінка наближується до віку 50 років, але розлади, пов’язані з менопаузою, тривають протягом кількох років перед тим.
Що таке процес менопаузи?
Ознаки менопаузи головним чином пов’язані із зниженням концентрації естрадіолу – гормону, який є одним з естрогенів. У жіночому організмі відбувається перехід від регулярної менструації до зниженого вироблення гормонів.
Пристосування до гормональних змін може відбуватися по-різному у кожної жінки. Симптоми менопаузи можуть бути присутніми навіть протягом кількох років перед завершальним періодом. Деякі із симптомів, які нижче вказані, не зустрічаються у деяких жінок – це дуже індивідуально. Ось чому лікування має встановлюватися індивідуально для кожної жінки.
Симптоми менопаузи:
- приливи жару і нічна пітливість – як правило, вони тривають від кількох секунд до кількох хвилин
- безсоння – труднощі із засинанням і часті пробудження призводять до дратівливості протягом дня
- психічні зміни – депресія, проблеми з пам’яттю, перепади настрою
- менструальні розлади – менші за об’ємом та нерегулярні менструації, кровотечі між циклами
- дерматологічні проблеми – в’яла шкіра, розвиток целлюліту, проблеми з нігтями, випадіння волосся, акне, себорея та ін.
- запаморочення – часто пов’язані із приливами жару та підвищенням тиску
- зростання ваги – частіше виникає почуття голоду і стає важче скинути зайву вагу
- вагінальна сухість і втрата лібідо – пов’язані із зменшеним виробленням вагинального слизу; сухість може поєднуватися із свербінням, яке призводить до дискомфорту під час статевого акту
- болюче сечовипускання, інконтиненція – переважно стресова інконтиненція трапляється з жінками під час чхання, кашлю або піднімання важких предметів
- хронічний вагінальний запальний процес – суха слизова оболонка робить інфекції частішими
- серцево-судинні захворювання – пов’язані із втратою естрогенного захисту
- остеопороз, болі в кістках – пов’язані із швидкою втратою мінералів
- часті закрепи – спричинені внутрішніми змінами тіла, разом із неправильним харчуванням і нездоровим способом життя
Пам’ятайте, що менопауза – це не хвороба, а природний біологічний процес. Менопауза не є чимось, що треба лікувати – лікування стосується лише її неприємних симптомів і допомагає відновити гормональний баланс, порушений клімаксом. Лікар може порадити гормональну замісну терапію, однак не кожна жінка може її використовувати.
Чим Ви можете допомогти собі пережити менопаузу?
- Пам’ятайте, що те, як Ви пройдете через цей період, головним чином залежить від Вас. Якщо Ви будете стежити за своїм фізичним і психічним здоров’ям, Ви може зробити відкриття, що менопауза може бути Вашою «другою молодістю».
- Зосередьтесь на собі. Це час, коли Ви можете сфокусуватись на своїх власних потребах, заново відкрити себе і свого партнера, зосередитись на Ваших почуттях. Дайте собі можливість бути егоїсткою у позитивному сенсі – це буде кращим для Вас.
- Якщо Ви палите – киньте, або хоча б намагайтеся палити менше. Менопауза – це хороший час для впровадження позитивних змін у Ваше життя.
- Дотримуйтеся здорової та збалансованої дієти – це допоможе Вам почуватися краще, Ви уникнете закрепів і зростання ваги.
- Пам’ятайте про зростаючу потребу Вашого організму у кальції та вітаміні D – якщо Ваша дієта містить мало цих елементів, приймайте їх додатково.
- Слідкуйте за своїм сечовим міхуром – намагайтеся уникати інфекцій; робіть вправи для м’язів тазового дня.
- Якщо у Вас трапляються випадки нетримання сечі – забезпечте собі комфорт завдяки використанню надійних засобів захисту – користуйтеся урологічними прокладками Seni Lady.
- Залишайтеся активними – фізичні вправи можуть допомогти тримати Ваше тіло в тонусі; Ви збільшите продукування гормонів щастя і будете краще почуватися. Якщо Ви не робите фізичні вправи, будьте активнішими у своєму щоденному житті – ходіть на прогулянки, виходьте з автобуса на зупинку раніше і пройдіть пішки, надавайте перевагу сходам перед ліфтом.
- Відвідайте лікаря і не бійтеся ставити запитання – лікар порадить Вам, як впоратися із Вашим станом і розвіє всі Ваші сумніви.
- Зробіть всі рекомендовані аналізи – перевірте Вашу кров, сечу та слух, зробіть маммографію, відвідайте гінеколога – деякі хвороби, які можуть розвинутися під час менопаузи, буде легше лікувати, якщо вони будуть виявлені на ранній стадії.
- Завжди будьте собою – пам’ятайте, що менопауза мине, і перед Вами багато років, протягом яких Ви будете насолоджуватися життям.