Типи інконтиненції

Існує багато класифікацій інконтиненції. Всі вони базуються на різних критеріях. Найбільш відома класифікація була розроблена Стандартизаційним комітетом міжнародної організації, яка називається ICS (International Continence Society). Це офіційна класифікація, яка включає також фекальну інконтиненцію.

Сечова інконтиненція

Стресова інконтиненція

Пов’язана із послабленням м’язів тазу. Це неконтрольоване сечовиділення під час чхання, кашляння або під час фізичної активності. Цей тип інконтиненції часто трапляється у жінок. Він також виникає у чоловіків, у яких видалена простата.

Спонукальна інконтиненція

Неконтрольованому сечовиділенню передує сильне спонукання до виділення сечі: це може приймати форму невеликих протікань в проміжках між контрольованим сечовиділенням або повним мимовільним випорожненням сечового міхура.

Змішана інконтиненція

Мимовільне виділення сечі трапляється під час фізичних вправ, чхання, сміху та кашляння, і супроводжується спонуканням до сечовиділення.

Нічна інконтиненція

Мимовільне виділення сечі під час сну – також відоме як нічне нетримання та нічний енурез.

Тривала інконтиненція

Тривале мимовільне виділення сечі

Рефлекторна інконтиненція

Так звана рефлекторна інконтиненція пов’язана із розладом нервової системи – пацієнт не відчуває спонукання до сечовиділення, але його сечовий міхур випорожняється повністю безконтрольно.

Надлишкова інконтиненція

Кожен епізод нетримання сечі спричинений переповненням сечового міхура (це може бути пов’язано із блокуванням виходу сечі).

Екстрауретральна (фістульна) інконтиненція

Мимовільне виділення сечі відбувається іншим шляхом, не через уретру.

Невизначена інконтиненція

Виділення сечі, яке не можна віднести до якоїсь із категорій. Часто використовується для опису інконтиненції у психічно хворих осіб, які не мають ніяких дисфункцій сечової системи.

Інші типи інконтиненції

Мимовільне виділення сечі під час, наприклад, статевого акту, або після контрольованого випорожнення сечового міхура (т.зв. PMD) та ін.

Фекальна інконтиненція

Спонукальна інконтиненція

Людина відчуває позив, але не може стримуватись до того часу, поки дістанеться до туалету – часто спричинена слабкими м’язами анального сфінктера.

Пасивна інконтиненція

Виділення стулу відбувається без позиву до випорожнення – найчастішими причинами є нервові ушкодження, слабкість м’язів або хронічні закрепи.