Причини НС у дітей

До певного віку для дітей природно не контролювати їх сечовиділення. Проте, коли дитина, з точки зору дорослого, вже повинна контролювати свої фізіологічні функції, але ще не в змозі цього робити, то ситуація ускладнюється.

Діти неохоче говорять про цю свою проблему, вони замикаються в собі, і батьки не знають насправді, як врегулювати цю ситуацію.

Більше того, коли батьки радяться з лікарем, вони рідко отримують однозначну чітку пораду.

Контроль за сечовиділенням та розвиток всіх необхідних фізичних функцій і механізмів не є вродженим – дитина має цьому навчитися. Розвиток цих навичок відбувається поступово, в процесі того, як дитина росте. Як правило, у віці 3-5 років ця навичка вже має бути вироблена.

Як правило, дитина починає контролювати свої фізіологічні функції протягом дня. Вона поступово вчиться, як утримувати сечу протягом всієї ночі. Затримка у формуванні цих механізмів, відповідальних за виділення, призводить до подібних розладів.

Є 2 основних види розладів:

  1. Сечова інконтиненція – неконтрольоване сечовиділення – дитина знає про факт сечовиділення, але не може контролювати його; сеча виділяється маленькими порціями;
  2. Мимовільне сечовиділення – неконтрольоване сечовиділення, яке дитина вже повинна вміти контролювати у своєму віці, проте ще не може; це функціональний розлад, який не пов’язаний із пошкодженням сечовивідних шляхів; сечовий міхур спорожнюється цілком, наприклад, протягом сну.

Найбільш поширені причини розвитку проблеми нетримання сечі у дітей:

Мимовільне сечовиділення вночі є найбільш поширеним. Взнайте більше про цю проблему тут.