Опрілості та пролежні

Постійний контакт із сечею, висока температура всередині підгузника і перебування в одній позі довгий час може швидко призвести до подразнення шкіри.

Симптоми подразнення

печіння
свербіння 
роз’їдання
відчуття
стягнутості шкіри
почервоніння
лущення

У людей із обмеженою мобільністю і у тих, хто прикутий до ліжка (особливо у людей, які користуються підгузниками), шкіра має бути під постійним наглядом, оскільки подразнення може призвести до небезпечних опрілостей та пролежнів.

Опрілість
Пролежень
Опрілості розвиваються, коли щось (наприклад, штучні матеріали), натирає шкіру, або коли складки шкіри притиснуті одна до одної тривалий час, і це спричиняє неприємні відчуття. Перегрів, вологість (сеча, піт) і заблокований доступ повітря може пришвидшити появу опрілостей. Це дефект шкіри, якому передує почервоніння – результат тривалого тиску на шкіру, що спричиняє кисневий голод тканин шкіри. Це може впливати на всі шари шкіри – від епідермісу до гіподермісу і навіть до кісток у кінцевій стадії розвитку.

На що звертати увагу?

Проведення профілактичного лікування пролежнів надзвичайно важливе для людей, які користуються поглинаючими виробами, щоб впоратися із сечовою/каловою інконтиненцією – і особливо, якщо людина прикута до ліжка. Догляд за шкірою та стеження за її станом відіграє надзвичайно важливу роль.

Взнати більше про профілактичне лікування пролежнів тут.